CZ EN RU

Veterináři

Veterinární program firmy MACH DRŮBEŽ a.s. je postaven na dvou bodech-prevence a kontrola. Od jednodenních rodičovských kuřat po vyskladnění hejna na konci snáškového cyklu. Od snesení násadového vejce po transport brojlerového kuřete k zákazníkovi.

Systém ALL IN – ALL OUT na farmách a precizní dezinfekce je samozřejmostí – kontrola účinnosti dezinfekce – stěry z prostředí (vyšetření VÚVeL Brno).

Firma je zařazena do Národního ozdravného programu Salmonella sp.
a s tím souvisejí kontroly dle nařízení EU (od návozu jednodenních rodičovských kompletů po jejich vyskladnění) a také prevence v podobě vakcinací proti zárodkům rodu salmonela i přísné dodržování zoohygienických opatření na farmách a líhních.

Vakcinační schémata aplikovaná u našich hejn, sestavená ve spolupráci s odborníky firem MSD a Merial, jsou nejlepší prevencí k ochraně naší drůbeže proti virovým a bakteriálním onemocněním, ale také zajišťují dobrý start jejich potomstva na výkrmových farmách. Protilátková odezva je kontrolována serologicky testy Elisa ve vlastní laboratoři.

Firma MACH DRŮBEŽ a. s. má propracovaný program biologické ochrany líhní před zavlečením patogenních zárodků, spočívající v systematické dezinfekci všech prostor a pravidelné bakteriologické kontrole, kterou provádí ve spolupráci s VÚVeL Brno.

Další preventivní systémy jsou využívány k sérologické kontrole patogenů jako jsou MG, MS, ORT
nebo Aviární influenza, jejichž přítomnost u rodičovských hejn musí být striktně vyloučena.